درباره شرکت

شرکت اطلس شیمی سبز


ما که هستیم

با یاری خداوند متعال این شرکت (Green compounds Company) به اختصار (GCC) در مرداد ماه ۱۳۹۵ شروع یه فعالیت کرده و تاسیس گردید. ایده اولیه تاسیس آن، از رساله دکتری انجام گرفت شده تحت عنوان”سنتز برخی از مایعات یونی بمنظور استفاده در فرایند استخراج/تغلیظ و جداسازی برخی آلاینده­های زیست محیطی آلی و معدنی” بود و به کمک چندی از همکاران و متخصصین علم شیمی در زمینه سنتز و تولید تاسیس گردید. و با توجه به بررسی های انجام گرفته در سطح کشور، هیچ شرکت وارد کننده مواد شیمیایی مانند نمایندگی­های مرک، فلوکا، اکسیر، سیگما، سیگما-آلدریج و …قادر به وارد کردن این مواد بنا به دلایل مختلفی مانند بحث تحریم­­ها، عدم استفاده از مهندسی معکوس، عدم استفاده از مزایای بیشمار این مواد (بعضا بسیاری از این مایعات یونی خاصیت دارویی، آنزیمی دارند) و … نیستند و لذا بر آن شدیم که خود آستین بالا زده و نیاز بازار داخل و انشالله در آینده نزدیک بازارهای منطقه  و بسیاری از کشورها را  در اختیار گرفته و تامین کنیم.

هدف کلی شرکت تولید آزمایشگاهی (و انشالله در آینده نزدیک تولید در مقایس نیمه صنعتی و صنعتی) دسته­ایی از مواد شیمیایی سبز (دوست دار محیط زیست) مانند مایعات یونی آب دوست، آبگریز و با خصوصیات فیزیکی و شمیایی مختلف بر پایه کاتیون­های ایمیدازولیوم، آلکیل آمونیوم، پیریدینیوم، فسفونیوم و … مورد نیاز تحقیقات مختلف دانشگاه­ها و مراکز علمی و پژوهشی مختلف موجود در کشور هم برای دانشجویان کارشناسی ارشد و هم دکتری تخصصی تمامی رشته ­های مختلف داروسازی، شیمی، مهندسی شیمی، صنایع شیمیایی، پتروشیمی، صنعت نفت و پالایشگاه، مهندسی معدن، بیوشیمی و …می باشد.

خوشبختانه این شرکت قادر است که با دانش فنی خود (که حاصل کسب اطلاعات از پتنت­ها، پایگاه­های اطلاعاتی معتبر خارج و داخل و مخصوصا تجربه کاری) اغلب مایعات یونی با کاربری و طراحی خاص و ویژه مورد نیاز مشتریان، به صورت سفارشی و ساختار مورد نظر….که حتی از شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی قابل تهیه نیستند، را سنتز و در اختیار قرار دهد.

این شرکت برای اولین بار است که در ایران و بسیاری از کشوره های خاورمیانه و حوزه خلیج فارس و حتی کشورهای قد قدرتی مانند چین، ژاپن، ترکیه، روسیه و … اقدام به تولید این مواد شیمیایی سبز (مانند مایعات یونی) نموده است و جزء شرکت های پیشرو در زمینه مواد شیمیایی سبز و دوست دار محیط زیست (حامی محیط زیست) بعد از کشورهای اروپایی و آمریکایی بشمار می آید.

یکی دیگر از اهداف نزدیک که جزء چشم اندازه­های پیشرفت شرکت می­باشد، تولید و عرضه لیگاند (عوامل کمپلکس هنده گونه­های فلزی) مختلف مانند خانواده باز شیف­ها، اکسیم­ها، آلدوکسیم­ها، کتواکسیم­ها، هیدروکسامیک­ها، لیگاند­های فسفر دار، و ….می­باشد که در حال حاضر برخی از انواع آن­ها تولید و عرضه شده است.

این شرکت در حال حاضر از متخصصین مختلف در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل بهره می­گیرد و انشااله روز به روز سعی در افزایش بهره وری، اشتغال، افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی خود می­باشد.